logo
logo
logo
Hlavné menu
CT
Počítačová tomografia

Počítačový tomograf (CT) sa používa na zobrazenie častí ľudského tela v jednotlivých vrstvách pomocou počítačového spracovania röntgenových lúčov. Táto metóda má celotelové využitie, je veľmi presná a dokáže odhaliť už detail s veľkosťou 2 mm. Na rozdiel od klasického RTG vyšetrenia má CT výhodu zobrazovania mäkkých častí a orgánov.

Spracovaním získaných dát – intenzity žiarenia na jednotlivých snímkach – je možné rekonštruovať trojrozmerné zobrazenie pacienta.
Na našom pracovisku používame prístroj Somatom Emotion so 16 radmi detektorov od firmy Siemens.
 

Magnetická rezonancia

Magnetická rezonancia funguje na základe pôsobenia magnetického poľa na atómy vodíka. Prístroj počas vyšetrenia zaznamenáva zmeny v správaní atómov vodíka a zobrazuje ich ako získané digitálne dáta. Jednotlivé orgány sa snímajú vo veľmi tenkých vrstvách v rôznych rovinách, podobne ako pri CT, ale s lepším zobrazením pri niektorých ochoreniach (napr. mozog, miecha) a poraneniach mäkkých tkanív a kĺbov. Výhodou vyšetrenia je, že sa pri ňom nevyužíva röntgenové žiarenie a pacient nie je vystavený ožiareniu. Celý proces vyšetrenia je bezbolestný a nespôsobuje pacientovi žiadnu ujmu na zdraví. MR skener neobsahuje žiadne pohyblivé časti, ale je dosť hlučný /na ochranu proti hluku dostane pacient špeciálne slúchadlá na uši/, pretože sa v ňom nachádzajú magnety, ktoré sa rýchlo zapínajú a vypínajú a vydávajú rôznu zmes zvukov od klopkania až po búchanie.
 
MR

CCC


Ordinačné hodiny
Po-Pi: 07:00 - 18:00 hod.
Naše pracovisko má zmluvy s týmito zdravotnými poisťovňami:VŠZP 
Kde nás nájdete
Budova Vojenskej polikliniky
MHD – zastávka autobusu č.1,2,11,17,22,28 (z autobusovej stanice),
č.3,5,15 (zo Zámostia), č.8,18,24 (zo Sihote)

možnosť parkovať v budove
masaryčky business center
Z. A. I. C. Legionárska 7158/5 91101 Trenčín
 
Kontakty
mapa Pracovisko CT a MR
Partizánska 3731, 911 01 Trenčín
Tel.: 032/6423105, mobil: 0918/888 118
nezobrazené


Všetky práva vyhradené - www.magnetct-tn.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Copyright www.magnetct-tn.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT - Partneri

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam